Studenti Gëzim Hajdari pjesë e Këngës Magjike 2021 – Votimi i hapur

14/04/2021

Studenti i UBT-së, Gëzim Hajdari, është bërë pjesë e edicionit të sivjetmë të festivalit Kënga Magjike 2021.

 

Ai pas shumë sukseseve në festivale të ndryshme vendore e ndërkombëtare, këtë vit, për herë të parë është duke marrë pjesë në Këngën Magjike, në kategorinë “New Artist”, me këngën “A thu kam harru”.

 

Gëzimi vijon studimet në Fakultetin Muzikë Moderne, Produksion Digjital dhe Menaxhment në UBT, dhe është në vitin e dytë.

 

Ju mund të votoni për Gëzim Hajdarin dhe këngën e titulluar “A thu kam harru” në linkun mëposhtë: https: Voto Gëzim Hajdari

Netët gjysmëfinale të festivalit “Kënga Magjike” do të mbahen më 26 dhe 27 maj, kurse finalja më 29 maj.